BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aš labai daug galvoju. Per daug. Paskutinis mano sugalvotas dalykas - kad viskas labai greitai keičiasi. Kažkada vienintėlė pramoga buvo knygos. Vaikai skaitydavo, jiems skaitydavo. O dabar pasakų veikėjai palikti likimo valiai, pasakų siužetai ištirpo kažkur tarp trimačių holivudinių blokbasterių ir kompiuterinių žaidimų. Toks jausmas, lyg kas kryptingai mėgintų sunaikintų žmonių vaizduotės likučius. O knygų veikėjai niekur nedingo.
Įsivaizduoju, kaip Karlsonas, kuris gyvena ant stogo, vieną po kito gaudo pedofilus ir daužo tuščiu uogienės stiklainiu: ,,Tu, svolačiau, sugadinai man gyvenimą! Per tokius kaip tu viskas. Kaip man gyvent dabar? Koks dabar berniukas įsileis į namus pusamžį vyrą, kuris prašo uogienės?”. Tada padeda įskilusį stiklainį, įsijungia propelerį ir… Čia vieta vaizduotei.
Miške, ant minkštų samanų, guli vilkas išvertęs priešais saulę pilvą. Linksmai stryksėdama link jo eina mergaitė raudona kepuraite: ,,Vilke, vilke, kokios didelės tavo ausys!”. Vilkas tik tingiai nusižiovauja - ,,Eee..? Ką?”. Tada mergaitė mirkteli akytėm - ,,Vilke, vilke, kokios didelės tavo akys”, ,,Uoj, nepradėk…”. O tada mergaitė su raudona kepuraite kresteli trumpą sijonuką - ,,Vilke, vilke, kokie dideli tavo dantys”, o vilkas jau pradeda priekaištingai burbėt - ,,Tik ne šiandien. Aš pavargęs, ir išvis… man galvą skauda”.
Prieina princas prie bokšte įkalintos princesės ir prašo nuleisti savo ilgas geltonas kasas, kad galėtų pas ją užlipti. Iškiša princesė juodą galvą ir sako: ,,Žinai, kad aš dabar plaukus dažau. Tai gal vėliau ateik”, ,,O ar ilgai dar dažysi” - sunerimsta princas, ,,Nu, dar kokie penkiolika metrų liko, tai užtruks”. Ir nueina princas nuleista galva. Bet princesė jam pavymui šaukia: ,,Gal gali nupirkt juodų dažų? Ane? Tai gerai, paimk kokius dvidešimt pakelių”.
Piktoji karalienė sudaužė savo veidrodėlį. Tai dabar turi naudotis feisbuko testu ,,Kas pasaulyje gražiausia?”. Kasdien vis kita gražiausia… Vos spėja gamintis užnuodytus obuolius. Ne, ne obuolius. Dabar ji tam naudoja kebabus. Netgi kioską Kaune atidarė.
Miegančiąją gražuolę šiais laikais užmigdė anesteziologas. Prikėlė kitas anesteziologas. Tada vėl užmigdė ir paliko trečiam.
Verkia Pelenė, kai po dvyliktos pasibaigia fėjos krikštamotės tablečių poveikis, ir karieta pavirsta antru golfu, o princas - marozu. Ir pinigų daugiau burtam nebėra…
Gražuolė tempiasi Pabaisą į plastinės chirurgijos kliniką. Jau šeštą kartą. Pabaisa nepatenkintas zirzia: ,,Juk sakei, kad tau išvaizda nerūpi, svarbu, kad geras žmogus būčiau.”. Gražuolė piktai dėbteli. ,,Gerai jau, - sako pabaisa - bent jau iltis galiu pasilikt?”.
Net devyngalvis slibinas susiruošė emigruot į Angliją. Sklinda kalbos, kad ten vis dar yra svajotojų, pasiryžusių išvaduot savo karalystę nuo pabaisų.
Gal ir galima pamiršti pasakas. Bet svarbiausia, kad jos nepamirštų apie mus.
Taip, teisingai. Paskutinė mintis nieko nereiškia. Tiesiog reikia tariamai protingo apibendrinimo.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai įrašui “Pasakos”
  1. patszinaikas:) rašė:

    Smagumelio! Ipusejus skaityt, galvojau pakomentuosiu, kad ypac gerai su ta ragana parasei, bet kad paskui ir su ilgakase, ir su pabaisa ir su Pelenes tabletem prajuokinai :D, o slibinas tai tegu i Bangkoka varo, ten db vyksta visokie dydvyriu vadavimaisi nuo pabaisu valdzios :D

  2. Tiesa, nusigręžia žmonės nuo pasakų pamažu. Aš va, pamenu, kaip močiutė, mane ant kelių pasisodinusi, Brolių Grimų pasakas skaitydavo ir kaip aš ją pertraukdavau šaukdama “ten ne taip parašyta!”, nes visas pasakas mintinai mokėjau… Pamenu, kaip mama su manimi animacinius filmukus žiūrėdavo, kur katinas Leopoldas mokino gyventi draugiškai, Kurmis kelnes siūdavosi, o Drakoniukas išmoko šokoladu dalintis…
    Štai, žiūriu dabar, į vaikų knygutes, į animacinius filmukus ir nematau, į ką žiūrėti.
    Ech, parašiau kaip sentimentali moteriškė… Bet ka jau padarysi, gaila man pasakų… :(

  3. o kažkada visut visutėles pasakas mintinai mokėjau… taip, teisybė čia parašyta, teisybė… bet žinai, gaila, oj gaila, kad taip yra…

Komentuokite